Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 9489321



*

nr 948 9321


Keramik

3 delar


Utrop:

300 kr

Såld:

2.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 mars 2015
kl 18:19:57


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/3 12:47:32 1      100 kr
16/3 15:52:19 2      2.000 kr
16/3 17:39:15 1      300 kr
16/3 17:39:15 2      350 kr (Budbetjänt)
16/3 17:40:07 1      500 kr
16/3 17:40:07 2      600 kr (Budbetjänt)
16/3 17:40:22 1      800 kr
16/3 17:40:22 2      900 kr (Budbetjänt)
16/3 17:40:41 1      1.000 kr
16/3 17:40:41 2      1.100 kr (Budbetjänt)
16/3 18:11:54 3      1.500 kr
16/3 18:11:54 2      1.600 kr (Budbetjänt)
16/3 18:14:58 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 20:19
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 20:13
  • 6166 Fat
    4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 18:57
  • 6643 Fat
    Mateus, Porutgal, porslin. Diameter: 42 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 18:31
  • 6644 Fat
    med hänklar, Agneta Livinj, keramik. Diameter: 35 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 19:02
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 19:33




Ladda ner broschyr